O   N A S    /    a b o u t   u s

 o nas  OUR STORY


Jesteśmy absolwentami Wydziału Architektury.  Od ponad 20 lat nieprzerwanie budujemy swoje doświadczenie zawodowe. Działamy wspólnie jako małżeństwo architektów pod marką DOM ARCHITEKTÓW.

 

 

W 2007 roku rozpoczęliśmy pionierską realizację własnego drewnianego domu z pracownią. Był naszym poligonem doświadczalnym  w sprawdzeniu przyjętych założeń dotyczących technologii drewnianej i systemu pasywnego.

 

 

W projektowaniu ekologicznych budynków drewnianych oraz budynków o najwyższym standardzie energetycznym specjalizujemy się od 2007 roku, posiadając w swoim portfolio zarówno domy jednorodzinne jak i realizacje komercyjne.

 

w 2012 roku jako projektanci i generalny wykonawca zrealizowaliśmy budowę pierwszego ekologicznego, drewnianego domu w systemie modułowym. 

 

 

W 2014 roku powstała nasza autorska MANUFAKTURA

Opracowaliśmy innowacyjny projekt realizacji domów w systemie JUST IN TIME a także autorską konstrukcję SOLID WOOD MODULE z litego drewna wraz z technologią prefabrykacji domów. 

 

Zdobyte wykształcenie, pionierskie doświadczenia i know-how a także użytkowanie własnego drewnianego domu o minimalnym zapotrzebowaniu na energię pozwalają nam na tworzenie na najwyższym poziomie, obejmujące zarazem projekt jak i jego realizację.

 

Nasze działania łączą sztukę i rzemiosło. Warsztat jest podstawą pozwalającą zamienić idee w rzeczywistość. Jest nią projekt całościowy, czyli współgranie architektury, wystroju wnętrza i przedmiotów użytkowych.

Tworzymy architekturę opierającą się czasowi i rzeczy, którymi sami chcielibyśmy się otaczać. Tworzymy domy na miarę naszych czasów, spełniające potrzeby poczucia bezpieczeństwa, wolności i harmonii.

 

Dziś jesteśmy liderem w projektowaniu i budowie nowoczesnych, klasycznych w formie, szytych na miarę domów modułowych.

Posiadamy w portfolio realizacje domów od standardowej wielkości po tzw. super house ze strefą SPA i domkami gościnnymi.  Postanowiliśmy zaoferować klientom zrównoważoną alternatywę dla domów budowanych tradycyjnie, zarówno tych murowanych jak i budowanych w lekkim szkielecie drewnianym.

Ten cel pozostaje dziś u podstaw etosu naszej firmy.

 

Nasze domy budowane są z najwyższej jakości masywnego drewna i przy użyciu  technologii CNC oraz przez zespół naszych pracowników, których celem jest zrealizowanie obiektu w duchu najwyższego kunsztu.

W przeciwieństwie do większości firm  prowadzimy proces projektowania i budowy we własnym zakresie w swojej siedzibie/manufakturze.

Tym samym jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bezproblemową, w minimalnym stopniu angażującą podróż od wstępnego projektu do zamieszkania we własnym domu.

 

We are Faculty of Architecture graduates. For several years we have been incessantly building our professional experience. As a married couple we run together the DOM ARCHITEKTÓW brand. 

 

 

In 2007 we started building our own pioneer wooden house with atelier. This was our training ground for checking the assumption used for wood building technology and passive standard.

 

 

Since 2007 we have specialized in designing wood ecological building and building with the highest energy standard. In our portfolio we have family houses as well as commercial buildings.

 

 

In 2012 as designers and main contractors we completed our first ecological and wooden house in the module system. 

 

In 2014 our original MANUFACTURE was built.

 

In order to wealth management of the client " from the line to get the key" we created DA house collection. We have developed innovative project to realize the house JUST IN TIME 

as well as an original construction SOLID WOOD MODULE using solid wood with prefabrication houses technology.

 

 

Gained education, pioneering experiences and know-how, but also using our own wooden house with minimum consumption of energy allow us to design on the highest level, including designing the project and its implementation.

 

 

Our activities combine art and craft. Workshop is the basis for turning ideas into reality. It is a holistic design, the interplay of architecture, interior design and functional objects.

 

We create architecture that resists time and things that we would like to own. We give modern needs and searching of harmony.

 

 

Today we are a leader in the design and construction of modern, classic in form, tailor-made modular houses.
Our portfolio includes projects of houses from standard sizes to the so-called super house.
We decided to offer our clients a sustainable alternative to traditionally built houses, both brick and light wooden frame houses.
This goal remains at the heart of our firm ethos today.

Our houses are built of the highest quality solid wood and using CNC technology and by a team of our employees, whose goal is to implement the facility in the spirit of the highest craftsmanship.

Unlike most companies, we carry out the design and construction process on our own in our headquarters / manufacture.

 

Thus, we are able to offer our clients a hassle-free, minimally engaging journey from the initial design to living in their own home.

 

 a jak to się w ogóle zaczęło..

co nas ukształtowało..

 

Zanim powstała nasza marka pracowaliśmy w różnych pracowniach małych i dużych.. i mało brakowało a zostalibyśmy restauratorami..bo prowadząc własną kawiarnię na starym rynku w Poznaniu zakochaliśmy się w codziennej, jazzowej atmosferze pachnącej świeżo pieczonym na barze ciastem. Niestety architektura dopomniała się o nas,

co poskutkowało powstaniem naszego autorstwa kilku kawiarni.. i dalej poszło już samo..

Tu się też poznaliśmy, gdy ON zatrudnił JĄ. Nie.. nie na studiach..tam skupieni byliśmy na tym by zostać dobrymi architektami, nie zauważając się kompletnie.

Ale przestrzeń kawiarni sprzyjająca, jak widać, poznawaniu się nawzajem :) nauczyła nas również otwartości i tworzenia bliskich relacji w kontaktach z ludźmi..naszymi klientami.

 

Pracowaliśmy nad dużymi inwestycjami i tymi całkiem malutkimi, ale zawsze w duchu innowacji i ekologii.. Tak powstał szpital, olbrzymia hala produkcyjna z biurowcem w standardzie pasywnym, sukcesem przeprowadzona renowacja obiektów zabytkowych z zastosowaniem ekologicznych materiałów, w końcu pierwsza praca z drewnem i drewniana konstrukcja kopuły, rewitalizowanej na widokową, wierzy ciśnień..a wszystko wówczas było pionierskimi posunięciami..

 

I trochę skłamalibyśmy, że to był nasz pierwszy kontakt z drewnem.. bo ON już jako dziecko rwał się do pomagania tacie na warsztacie stolarskim, a każda próba oderwania go kończyła się płaczem.. nie wiedział jeszcze jak bardzo zapach drewna w przyszłości zdeterminuje jego patrzenie na świat..

ONA z kolei pomagała tacie inżynierowi budownictwa dumnie trzymając taśmę pomiarową. Uradowana dziewczynka z warkoczami i plac budowy?..kobieta na budowie to do dziś jest rzadki widok..ale ONA od zawsze wolała spodnie od spódniczki. Tak tatowie wprowadzili nas (mimowolnie) w swoje światy zawodowe.

Nie zapominając o mamach.. które wyśmienicie gotowały,grabiły grządki w ogródkach, pracując i prowadząc własne biznesy stając się wzorem we wszystkich innych dziedzinach. Mamy przecież ogarniają wszystko...

OBOJE  zresztą leżąc na kanapach, przy ukradzionej z biblioteczki zbyt poważnej książce, wpatrywaliśmy się w drewniane sufity naszych domów. Bo rodzice też kochali drewno i naturalne materiały..więc i kamień i parkiety kształtowały nasz młodzieńczy gust.

 

Więc czym skorupka nasiąknie za młodu..takich architektów wyda :)

 

Z dzieciństwa w dorosłość wnieśliśmy też mnóstwo pasji, które ukształtowały w nas determinację, parcie pod prąd i radość w kontakcie z naturą.

Gdy On wybijał zęby z miłości do MTB (rowery i góry..coś jak Maja Włoszczowska).. ONA zmagała się z wiatrem i męską załogą pod żaglami.. (niczym Kusznierewicz).

ON zawsze doceniał to co najlepsze, więc jak nie zdołał kupić swojego wymarzonego roweru to po prostu.. zbudował go sobie sam. Nie uznawał więc i nie uznaje rzeczy niemożliwych..określając się mianem realnego optymisty..A paląc się do bycia architektem swój pierwszy projekt sprzedał już w szkole średniej.

Po babciach i ciociach JEJ pozostała pasja do szycia (babcia krawcowa), haftowania, szydełkowania.. muzyką, pasją do fotografii (jeszcze tej analogowej..z kliszami i wywoływaniem zdjęć w ciemni :) ) i żagli zaraził JĄ tata. Jak przystało na córkę absolwenta szkoły muzycznej, nauczenie się gry na gitarze pozwoliło zachować rodzinny honor i dodatkowo pomóc utrzymać żeglarskiego ducha po sezonie... Dziadek biolog hodujący w swoim tajemniczym pokoju jedwabniki, pokazał co to jest skrupulatna dokładność gdy podziwiała jego precyzję rąk i spokój podczas tworzenia zielników. Rysunek i malarstwo rozkminiła już latami sama..męcząc co chwila rodziców o potrzebne materiały do nowych technik.

Miłość do zwierząt, których w NASZYCH domach było całe mnóstwo i do przyrody, za sprawą wakacji spędzanych na wsi oraz pośród gór, jezior i lasów, przyszła naturalnie sama..

Patrzyliśmy w przyszłość ale nie wiedzieliśmy, że kiedyś nasza pomysłowość, ciekawość i inność w postrzeganiu świata przekształci się w coś wyjątkowego.

 

Gdy przyszedł czas na własny dom, życie zastopowało nas poważnym zdrowotnym doświadczeniem, z którego wyciągnęliśmy wnioski, nie tylko przekładając je na życie prywatne ale i zawodowe. Dwa lata własnych  "podyplomowych" studiów i przygotowań zaowocowały autorskim projektem.

I tak powstał pionierski obiekt..ekologiczny, drewniany, bezpieczny (bo zdrowy), który do dziś stanowi dla nas bazę, z której wyciągnęliśmy wiedzę i doświadczenie by projektować i budować właśnie tak jak robimy to teraz.. tak rozpoczęła się nasza historia i tak stworzyliśmy nasz dom..DOM ARCHITEKTÓW

 


KADR IDEALNY   VIEW  HOUSE

" Jestem użytkownikiem tego domu. To jest dom na tą działkę i jestem nadal zachwycony mieszkaniem tutaj. Po prawie roku użytkowania domu mogę tylko podziękować Emi i Walentemu za tą realizację. Nie mogę sie do niczego przyczepić a mieszkanie tutaj jest niesamowite. Każda osoba, która widziała dom w rzeczywistości jest zachwycona. A tak rzetelnej firmy to chyba nie spotkałem. Jeszcze raz dziękuję..."                    M.S. Klient   2017

" I am the owner of this house. This is the house for this land and I keep being delighted with living here. After almost one year of using the house I can just thank Emi and Walenty for this realization. There is nothing to complain about and living here is amazing. Every person who has seen the house in reality is delighted. I haven't met such an earnest company before. One more time thank you..."

Owner 2017
modułowy   NUMBER ONE in module

 

"(...) Dużo z mężem pracujemy, mamy 4-letnią córeczkę i chcemy korzystać z życia. Realizacja marzenia o własnym domu nie zakłóciła naszego codziennego rytmu (...)".                            A.W. Klientka  2012

 

" We work with my husband a lot, we have got 4-year-old daughter and we want to enjoy our life. Making a dream of own house come true has not affected our daily life(...)"                                                                                                         Owner 2012nasz dom   OUR PIONEER  ECO  PASSIVE  HOUSE

 

Chcieliśmy domu z pracownią, wykorzystania potencjału działki - widoku na jezioro, minimalizacji ingerencji w przyrodę, prywatności a zarazem otwartej przestrzeni, światła, prostoty, naturalnych, zdrowych materiałów, sprzyjającego zdrowiu azylu.. Tak powstała nasza pierwsza siedziba i własny dom.Dom otrzymał tytuł "Najlepszy Ekologiczny Obiekt w Polsce" w 2011 r. 

 

Pionierski Dom Pasywny  2007           DOM ARCHITEKTÓW  E. & W.      

 

"We wanted house with atelier, use the potential of the plot as well as possible - a great view of the lake. We wanted to minimalize the negative effects to the environment, privacy and as well as the open space, light, simplicity, natural materials and a health-friendly asylum.. This is how our settlement was build ". The house was awarded the title of "The Best Ecological Building in Poland" in 2011.

Pioneer Passive House 2007               DOM ARCHITEKTÓW   E. & W.


 

D O M   A R C H I T E K T Ó W 

architects  Emilia Durka + Walenty Durka


2014 Dom Architektów. Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved . Made by Dom Architektów.

Wszelkie materiały, w szczególności zdjęciowe, graficzne i tekstowe oraz ich układ stanowią własność prawnie chronioną prawem autorskim i innymi przepisami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej. Kopiowanie dla celów własnych, komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja i publikacja bez pisemnej zgody właściciela są zabronione.